Co można wyczarować z dyni

„Znacie dynię moi mili
Nikt jej przecież nie pomyli
To warzywo dobrze znane
Przez dzieci uwielbiane”.

Już po raz kolejny w naszym przedszkolu dzieci wspólnie z rodzicami wzięli udział w konkursie „Co można wyczarować z dyni”. To, że dynia jest smacznym i zdrowym warzywem wszyscy wiedzą, ale dynia jest także inspiracją do wykreowania fantastycznych postaci i przedmiotów, co udowodnili uczestnicy naszego konkursu. Prac było bardzo dużo pośród których można było zobaczyć czarownice, myszkę Miki, Minionki,kotki,karety, zaczarowane domki z ogródkiem i wiele innych. Wybór trzech najlepszych prac nie był więc prosty. Po burzliwych obradach jury wybrało trzy najlepsze dynie i wyróżniło jeszcze dziesięć . I miejsce zajęła rodzina z grupy „Muchomorki”- „Zaczarowany domek”, II miejsce z grupy „Biedronki”- „Minionki”, a III z grupy”Jagódki”- „Myszka Miki”.Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody , a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i słodkie „co nie co”.

Izabela Zawadzka-Żyłka