Od van Gogha do Optymisty

W tygodniu, poprzedzającym obchody ósmego Dnia Optymizmu, dzieci w poszczególnych grupach zostały zainspirowane historią van Gogha. Przedszkolaki poznały dzieła malarza, oglądając ilustracje w książkach i albumach oraz kolorując obrazki przedstawiające "Autoportret", "Słoneczniki" oraz "Gwiaździstą noc".

W dniu 17.05. wszystkie grupy spotkały się w holu, aby wspólnie świętować. W tym roku królowały trzy kolory: żółty, niebieski oraz biały. Wszyscy wspólnie odśpiewali "Hymn Optymisty", a następnie wysłuchali recytacji wiersza "Optymiści z Niezapominajki", który przygotowały dzieci z grupy "Muchomorki". Kolejno przekazaliśmy sobie "Iskierkę", aby "zarazić się" optymizmem. Każda grupa zaprezentowała słońce, na promykach którego zapisała wcześniej cechy optymisty.

Podczas uroczystości rozstrzygnięty został również konkurs na obraz "Gwiaździsta noc", namalowany przez każde z dzieci różnymi technikami. Na prace, wybrane przez przedszkolaki ze wszystkich grup, zagłosowali rodzice.

Dyplomy i nagrody, w kategorii dzieci młodszych (3 - letnich i 4 - letnich), powędrowały, z rąk Pani Dyrektor, do: Ali Brzezińskiej - za zajęcie I miejsca, Jasia Maślak - za zajęcie II miejsca, Ali Tarapata - za zajęcie III miejsca. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Ada Lach, Martynka Lewandrowska oraz Zuzia Moraczewska. W kategorii dzieci 5 - letnich i 6 - letnich I miejsce zajęła Julia Głuszek, II miejsce - Amelka Bednarczyk, a III miejsce - Ania Lisak. Wyróżnienia otrzymali: Emilka Brzezińska, Maja Piątkiewicz oraz Krzysztof Piotrowski.

Z transparentami, na których widniały optymistyczne hasła, wyszliśmy przed Ratusz Miejski, gdzie przywitał nas zastępca Burmistrza Miasta - Pan Mariusz Szafraniec. Tam także zaśpiewaliśmy nasz wesoły hymn oraz przekazaliśmy, pracownikom urzędu, iskierkę optymizmu i kwiaty z optymistycznym przesłaniem. W świat poleciały balony, które dobrą energię miały przekazać także innym.

W drodze powrotnej do przedszkola radosne przesłania trafiały także do mieszkańców naszego miasta, za sprawą balonów, które wręczały im Przedszkolaki.

Po obiedzie dzieci zamieniły się w malarzy. Do tej zabawy, już podczas uroczystości w holu, zaprosiły obie Julki z grupy "Muchomorki", piosenką "Chodź, pomaluj mój świat". Korzystając ze sztalug i innych akcesoriów dzieci wspólnie wykonywały pracę. Rodzice, odbierając z przedszkola swoje pociechy, mogli wybrać sobie kupon "Z przymrużeniem oka" do wykorzystania do kolejnego Święta Optymizmu.

Dzień ten, pełen wrażeń, pokazał nam, że trzeba wierzyć w siebie, nie wolno się poddawać, a optymizmu można się nauczyć.