TURNIEJ RODZINY

W dniu 05.06.2019 odbył się turniej rodzinny pod tytułem ,,Mata, tata i ja”, w którym brali udział dzieci z grupy Motylki, Stokrotki i Muchomorki i po jeden parze rodziców+ dziecko z każdej wymienionej drużyny. W Jury zasiadli: Monika Zalas, Karolina Gołebiowska, Irena Kirklo, Agnieszka Gardziewska.

Celem turnieje było kształtowanie nawyku aktywności ruchowej w rodzinie, zapewnianie uczestniczącym rodzinom aktywnego wypoczynku, wyrobienie nawyku czynnego uczestnictwa w imprezach rekreacyjnych a także zachęcanie dzieci do systematycznej aktywności ruchowej poprzez czynny udział we wspólnych imprezach sportowo-rekreacyjnych, włączanie rodziców do współpracy z przedszkolem oraz integracja środowiska przedszkolnego i lokalnego. Na rozpoczęcie przywitano wszystkich gości i uczestników, każda z drużyn wygłosiła swój wesoły okrzyk i złożyła przyrzeczenie. Dzieci i rodzice brali udział w następujących konkurencjach śpiewanie piosenki, sztafeta z przyborami, rzut woreczkami ruchomymi do kosza, ułóż studnię, wyścig koników, skok w dal, zbieranie piłek, balonoskoczki, figurkowy łańcuch, ubieramy się,wyścig trójek z obręczą. Pomiędzy konkurencjami odbyły się zabawy muzyczno- ruchowe. Gra była zacięta do tego stopnia, że dwie drużyny miały tyle samo punktów i trzeba było wyłonić zwycięzce dogrywką. W rezultacie pierwsze miejsce zajęła grupa Muchomorki, drugie miejsce grupa Stokrotki a trzecie miejsce grupa Motylki. Wszyscy otrzymali nagrody : puchary, pamiątkowe dyplomy uczestnictwa, i medale złote a w tle wybrzmiewała muzyka ,,we a the champions”.Wszystkim uczestnikom i przybyłym gościa bardzo dziękujemy za przybycie, gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.