„Tydzień Dziecka”

5 czerwca, to już trzeci dzień naszego nietypowego „Tygodnia Dziecka”. Tym razem to niepedagogiczni pracownicy naszej placówki po raz kolejny pozytywnie nas zaskoczyli.

Wcielili się w rolę aktorów przedstawiając inscenizację pt. „Brzechwa na wesoło!”. Tytuł był zobowiązujący, ale talent i pomysłowość naszych Pań i Pana Jurka pozwolił na osiągnięcie sukcesu!
Dzięki temu dzieci poznały, utrwaliły najpopularniejsze wiersze Brzechwy. Na zakończenie czekały na nich zagadki z którymi świetnie sobie poradziły.
Tuż po części teatralnej wychowawcy grup przygotowali dla przedszkolaków kolejną atrakcję. Dzieci z grup młodszych: „Biedronki” i „Żabki” pojechały na wycieczkę autokarową do Cieszowa do zagrody „Różyczkowo”. Dzieci starsze były na lodach. Po łakociach poszły na spacer oraz na plac zabaw do Parku Miejskiego. „Muchomorki” zaś zwiedzały fabrykę czekolady „Śnieżka”. Wszystko po to by jak najbardziej umilić czas świętującym.
Po południu zaś odbył się „Turniej Rodzinny”.

W czwartek zaś wybraliśmy się „w podróż” do gorącej Afryki. To wszystko dzięki Filharmonii Sudeckiej, która przygotowała dla nas piękny koncert. Poznaliśmy instrumenty muzyczne przywiezione prosto z odległego kontynentu. Dowiedzieliśmy się ile dźwięków można wydobyć z afrykańskich bębnów. Dodatkowo zatańczyliśmy taniec afrykański, który wprowadził nas w pozytywny nastrój. „Hakuna Matata!”