„Przedszkolak wie, jak bezpiecznie bawić się”!

11 czerwca na terenie boiska przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 odbył się „Bezpieczny Dzień Zabaw”. Były to zawody sportowe propagujące zdrowy, aktywny tryb życia, ale również przekazujące treści dotyczące bezpieczeństwa.

Uczestniczyły w nich trzy drużyny: reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Świebodzicach, Szkoła Podstawowa Integracyjna w Świebodzicach oraz dzieci z naszego przedszkola z grupy „Stokrotki”. W każdej drużynie brało udział 8 zawodników. Do wykonania było kilka konkurencji sportowych. Uczestnicy wykazali się wiedzą dotycząca numerów alarmowych, znajomością pojazdów uprzywilejowanych, zasad udzielania pierwszej pomocy, ale również sprawnością, sprytem, szybkością i dokładnością. Konkurencje dotyczyły akcji ratowniczej misia. Dzieci niczym prawdziwi strażacy „wyjeżdżali do wypadku”, „gasili pożar”, „odgruzowywali misia”, odczytywali wskazówki jak pomóc misiowi, ale również zapewnili poszkodowanemu bezpieczny transport na plastikowych „noszach”. Pomiędzy konkurencjami dzieci miały możliwość poznania wozu strażackiego i radiowozu policyjnego, a także spotkania z ratownikiem medycznym, który chętnie odpowiadał na wszystkie pytania dotyczące fachowej pomocy przedmedycznej.

Po przeliczeniu punktów przez jury zwycięzcami okazały się dzieci z grupy „Stokrotki”, które zajęły pierwsze miejsce! Gratulujemy!

Na wszystkich uczestników czekał pyszny poczęstunek i wiele nagród rzeczowych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tych zawodów. Do zobaczenia za rok!