,,Płyniemy w dalszą drogę…”

,,My Niezapominajkowe Przedszkolaki
na pożegnanie mamy pomysł taki:
by nie smucić się, lecz radować:
zaśpiewać, zatańczyć, coś wyrecytować”.

W takim właśnie nastroju pełnym radości starszaki żegnały swoje przedszkole. Uroczystość rozpoczęto tradycyjnym polonezem, który jak zawsze zachwyca i wzrusza. Niespodzianką, która wprawiła gości i wszystkich zebranych na uroczystości w oczarowanie i wzruszenie , okazały się tańce przygotowane przez poszczególne grupy. ,, Menuet”- zatańczyły dzieci z grupy Muchomorki, ,, Walc”- wykonały dzieci z grupy Motylki a ,,Polka”- została zatańczona przez starszaków z grupy Stokrotki. Uroku dodawały przepiękne stroje, specjalnie przygotowane na tę okazję.

Nie zabrakło także podziękowań w wierszu i piosenkach. Pani Dyrektor słowami otuchy i pomyślności pożegnała wszystkich swoich wychowanków, życząc im wiele radości i sukcesów rozpoczynających się na nowej ścieżce edukacyjnej. Również podziękowała za pracę i trud nauczycielom i pracownikom, którzy już od nowego roku szkolnego rozpoczną pracę w innych placówkach, życząc im wiele radości i zadowolenia. Zostały rozdane także statuetki-,, Przyjaciół Przedszkola” rodzicom, którzy niejednokrotnie swoją pracą i zaangażowaniem wnieśli duży wkład na rzecz placówki. Dopełnieniem tej wyjątkowej chwili był tort pożegnalny, który czekał na dzieci w salach. Na zakończenie uroczystości starszaki otrzymały dyplomy ukończenia przedszkola. Życzymy im aby na dalszej drodze doświadczali samych ciepłych i radosnych chwil ,a napotkane problemy przezwyciężali z uśmiechem na twarzy.