Akcja Sprzątanie Świata

,,Dziś porządki wielkie mamy
Wkoło wszystko posprzątamy..”

Z takim hasłem nasze przedszkolaki przystąpiły 13 września do Akcji Sprzątanie Świata 2019 r. Dzieci segregowały przyniesione surowce wtórne, wykonywały działania plastyczno-konstrukcyjne, wspólnie bawiły się przy piosenkach o tematyce ekologicznej, brały udział w zabawach , do których wykorzystano papier bądź plastik. W ramach akcji odbyły się również projekcje filmów proekologicznych, które uświadomiły dzieciom konieczność ochrony środowiska i branie współodpowiedzialności za porządek w najbliższym otoczeniu. Miejmy nadzieję, ż dzięki takim działaniom nasze dzieci unikną niebezpieczeństw spowodowanych zanieczyszczeniem najbliższego środowiska przyrodniczego.