Dzieciaki-Mleczaki w grupach: Biedronek, Pszczółek i Słoneczek

Mleko to ważny i smaczny produkt, którego spożywanie jest konieczne dla prawidłowego rozwoju najmłodszych. Dlatego nasze Przedszkole uczestnicy w programie przygotowanym przez Polską Izbę Mleka . Przygotowaliśmy dla naszych przedszkolaków szereg działań promujących spożycie mleka i produktów mleczarskich.

Chcemy w jak najciekawszy sposób zachęcić dzieci do spożywania mleka i jego przetworów, a także poszerzyć ich wiedzę na temat zawartych w mleku wartości odżywczych.

W projekcie tym wzięły udział: grupa Biedronek, Pszczółek i Słoneczek. Rozwiązywaliśmy quizy na temat mleka i nabiału dzięki, którym poszerzyliśmy swoją wiedzę na ten temat, szukaliśmy łatek, które zgubiła w Sali krowa, tańczyliśmy krowi taniec, który wywołał wiele entuzjazmu, degustowaliśmy produkty mleczne, kolorowaliśmy „drogę mleczną” czyli taką, którą pokonuje mleko od pastwiska-po kubek, a na końcu każdy z uczestnik projektu otrzymał pamiątkową książkę dotyczącą tychże zagadnień. Zabawom i radości nie było końca.