NIEZAPOMINAJKOWE GRUPY

Informacje grupowe dla rodziców

Prezentacja - Witamy w grupie stokrotki

Witajcie Stokrotki!

Myślę, że zabawy, które Wam podsyłam, zapełniają czas spędzany w domu. Pewnie jesteście szczęśliwi, że możecie spędzić tak dużo czasu z Rodzicami, ale, żebyście nie narzekały, że się nudzicie, postaram się, jak zwykle zapełnić Wam ten wolny czas. W najbliższych dniach pobawimy się na naszej planecie Ziemi, gdyż niebawem obchodzić ona będzie swoje święto. Dzień Ziemi, to najważniejsze, najbardziej znane, corocznie obchodzone jedno ze świąt ekologicznych.

Szanowni Rodzice, moje Stokrotki- zachęcam Was do celebrowania tego święta. Od poniedziałku możemy już odwiedzać miejsca zielone. Wyjdźcie z domu do Przyrody, do lasu, na łąkę, do parku, albo chociaż na poszukiwanie przyrody w zasięgu wzroku. Poświęćcie trochę czasu na bycie z Przyrodą. Popatrzcie, jak ona jest dla nas ważna, ale i fascynująca, piękna, ciekawa.

Życzę miłego tygodnia, pozdrawiam

Szanowni Państwo!

Polecam do czytania dzieciom w czasie trwania stanu zagrożenia epidemiologicznego, opowiadań i wierszy, podejmujących temat chorób i wirusów. Z jednej strony, to ciekawy sposób na wspólne spędzenie czasu, z drugiej- metoda przekazania najmłodszym ważnych treści na temat higieny i zdrowia.

Witam Was Stokrotki w ten poświąteczny czas. Myślałam, że ten nieproszony gość nas w końcu opuści, ale tak się nie stało. Więc nadal musicie bawić się w towarzystwie rodziców. Jestem pewna, że tęsknicie za przedszkolem tak samo, jak ja. W tym tygodniu zapraszam Was do Krainy Zdrowia. Myślę, że zabawy w tej krainie pomogą uniknąć Wam spotkania z tym niebezpiecznym gościem.

W naszych zabawach o mieszkańcach wsi nie powinno zabraknąć rozmów dotyczących ich użyteczności, czyli szukanie przez dzieci odpowiedzi na zadane przez Was Rodzice pytanie: „Skąd to mamy? , czyli skąd mamy ser, jajko, poduszkę, itp. Do poszerzenia wiedzy dziecka przyczyni się wesoła krówka- nie myszka, która zaprasza do zakładu produkcyjnego, chcąc Wam pokazać „Jak powstają dziury w serze”

Pozdrawiam i życzę miłych chwil z Serenadą

Link do filmu:

Szanowni Rodzice

W tym tygodniu zaprosimy do naszych domów do wspólnej zabawy zwierzęta
z gospodarstwa wiejskiego. Przy tej okazji proponuję moim Stokrotkom poznanie bajek
z udziałem tych bohaterów, przeczytanych oczywiście przez Was, Szanowni Rodzice. Mogą one towarzyszyć dzieciom również podczas zasypiania. Z treści tych bajek płynie oczywiście jakaś nauka. Zachęcam więc do rozmowy z dzieckiem na ich temat oraz wyegzekwowanie odpowiednich wniosków. Materiały dostarczane przeze mnie, są tylko propozycją. Choć nie ukrywam, że liczę na skorzystanie z nich przez większość dzieci. Wierzę, że Wy Państwo, możecie mieć bardziej ciekawe pomysły związane z tym tematem. Nie stoi nic na przeszkodzie realizowania ich. Zachęcam- bawcie się wspólnie, pracujcie i utrwalajcie to, co już potrafimy. Pozdrawiam, a dzieciom życzę szybkiego spotkania w przedszkolu.

V. Karbowniczek

Szanowni Rodzice

W związku z zakazem uczęszczania dzieci do przedszkola, proponuję Wam spędzenie z dziećmi tych dni w sposób przyjemny, a zarazem pożyteczny. Myślę, że proponowane przeze mnie działania pozwolą utrwalić zdobyte umiejętności dzieci oraz zachować dotychczasowy rytm zabawy i nauki.

Violetta Karbowniczek

PLIK DO POBRANIA: